IC Holding Surdurulebilirlik
Treysan İş Dünyası

Treysan İş Dünyası Plastik Girişimi’ne katılan ilk prefabrik yapı sektörü firması oldu Plastik kullanımını azaltarak geleceğe sürdürülebilir bir dünya bırakmak bilinciyle İş Dünyası Plastik Girişimi’ni imzalayan Treysan, prefabrik yapı sektöründe Türkiye’de öncü oldu.

Treysan, ürünlerinin tasarım, üretim ve teslimat aşamalarının tümünde çevreyle olan etkileşimini sürdürülebilir kılmak amacıyla sektöründe bir ilki gerçekleştirerek İş Dünyası Plastik Girişimi’ne (İPG) imza attı.

Türkiye’deki plastik atık kirliliği ile mücadele etmek ve ortak bir hedef etrafında birleşmek amacıyla kurulan İş Dünyası Plastik Girişimi’ne, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding (IC Holding) grup şirketlerinden Treysan da katıldı. Treysan, temiz, şeffaf, döngüsel ve sürdürülebilir üretim ilkelerinden hareketle, plastik kullanımını azaltma, önleme ve geri dönüşümünü sağlama noktasında düzenli raporlamalarını İPG’ye sunacağını taahhüt etti.

Treysan’ın imzacı olması ile birlikte, IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding, toplam dört grup şirketi İPG’de yer aldı.

Treysan Hakkında

IC Holding bünyesinde yer alan Treysan Prefabrik ve Çelik Konstrüksiyon, 1975 yılında Ankara’da başlayan serüvenine bugün 80 farklı ülkede bir çok kilit sektöre ve organizasyona prefabrik kamp çözümleri, çok amaçlı konteyner yapılar ve kalıcı çelik imalatlarıyla prestijli projelerde aktif olarak rol alarak devam etmektedir. 60.000 m²'lik arazisinde uluslararası standartlarda sertifikalandırılmış 19.200 m²'lik fabrikasında yıllık 600.000 m² üretim kapasitesi ile proje alanlarına değer katarak yapı çözümleriyle işlevsel, tam donanımlı bir yaşam alanına dönüştüren Treysan, prefabrik yapı sektörünün önde gelen isimlerinden biridir.

İş Dünyası Plastik Girişimi Hakkında

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG), plastik meselesine yönelik somut eylemlerinin teşviki amacıyla, Global Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ve TÜSİAD tarafından 2019 yılında kurulmuş gönüllülük esasına dayalı bir iş birliğidir. Ülkemizde 2019 yılında 26 imzacıyla yola çıkan İş Dünyası Plastik Girişimi, bugün 51 imzacıya ulaşarak Türkiye’de plastik meselesi ile mücadele ve uluslararası ortak vizyon ışığında plastikte döngüsel ekonomiye geçiş için somut adımlar atılmasına öncülük ediyor.