IC Holding Surdurulebilirlik
Konca Çalkıvik
İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Genel Sekreteri Konca Çalkıvik

SKD Türkiye olarak, 2004 yılından bu yana, sürdürülebilirliği şirketlerin temel stratejilerinden biri haline getirilmesi vizyonuyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sahip olduğu vizyonla sürdürülebilirliğin ekonomik, sosyal ve çevresel alanlarda yaptığı çalışmaları iç ve dış paydaşları ve değer zinciri içinde yaygınlaştırmayı ilke edinen IC Holding, SKD Türkiye ve platformlarına üye olan ve aktif katılım gösteren şirketleriyle sürdürülebilirlik çalışmalarında karşılıklı değer yarattığımız önemli paydaşlarımız arasında yer alıyor.

5 yıl önce başlayan iş birliğimiz sonucunda IC İçtaş İnşaat ve Treysan’ın SKD Türkiye üyelikleri bulunuyor ve şirketler derneğimizin tüm çalışma gruplarında aktif olarak görev alıyorlar. Ayrıca IC İçtaş İnşaat, Treysan, Tredaş ve ICA İçtaş Altyapı, plastik atık konusunu döngüsel ekonomi perspektifiyle ele almak için hayata geçirilen ve SKD Türkiye olarak kurucuları arasında olduğumuz İş Dünyası Plastik Girişimi imzacıları arasındalar.

SKD Türkiye olarak gerçekleştirdiğimiz güçlü iş birlikleri ile ‘’Yeşil Odaklı Büyümenin Öncüsü” olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ancak üyelerimizden aldığımız güç ile erişebileceğimizi biliyoruz. Değerli paydaşlarımızdan biri olan IC Holding ile sürdürülebilir kalkınma ekseninde yeni çalışmalar yapmayı umuyor, iş birliğimizin giderek artan şekilde büyümesini diliyorum.

Paydaş Görüşleri

Günseli Çeçen

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çeçen’in 1984 yılında şahsen vermeye başladığı eğitim bursları, 2004 yılında IC İbrahim Çeçen Vakfı’nın kurulması ile daha kurumsal bir yapıda öğrencilerle buluşmaya başladı.

Günseli Çeçen

IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Devamını Oku...
Paydaş Görüşler
Abdulhalik karabulut

IC Vakfı ve IC Holding ile oluşan gönül bağı ve sergilenen işbirlikleri, henüz genç bir eğitim kurumu olan Üniversitemizin büyümesinde, gelişmesinde, bölgemizin ve ülkemizin önemli üniversiteleri arasındaki yerini almasında önemli rol oynamaktadır.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü
Devamını Oku...
Paydaş Görüşler
Semra Sevinç

IC Holding’in de yeni ekonominin öncü kurumlarından biri olma hedefi ile başladığı kurumsal sürdürülebilirlik dönüşüm sürecinde başta eğitim olmak üzere birçok konuda iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

Semra Sevinç

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi
Devamını Oku...
Paydaş Görüşler