IC Holding Surdurulebilirlik
Abdulhalik karabulut
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT

Ülkemizin serhat illerinden biri olan Ağrı’da 2007 yılında kurulan ve eğitim gönüllüsü hayırsever iş insanı Sayın İbrahim Çeçen’in ismini onurla taşıyan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ülkemizin yarınlarında yer alacak gençleri nitelikli olarak yetiştirmeyi önceleyen bir yükseköğretim kurumudur.

IC Vakfı ve IC Holding ile oluşan gönül bağı ve sergilenen işbirlikleri, henüz genç bir eğitim kurumu olan Üniversitemizin büyümesinde, gelişmesinde, bölgemizin ve ülkemizin önemli üniversiteleri arasındaki yerini almasında önemli rol oynamaktadır.

Yönetim kurulunda yer aldığım IC Vakfı ile Üniversitemiz arasında ortaya konan karşılıklı işbirlikleri; öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin gelişimine ve bilimsel faaliyetlerin sürdürülebilirliğine olumlu katkı sağlamaktadır. Temelde çevreyle ilgili sistemlerin, fonksiyonlarını, süreçlerini ve üretkenliğini gelecekte de devam ettirebilme yeteneği olarak tanımlanan sürdürülebilirlik kavramı da Üniversitemiz ile IC Vakfı’nın ortak hedeflerindendir.

Bu kapsamda; IC Holding ve IC Vakfı tarafından merkezi yerleşkemize fiziki yapıların kazandırılması, başarılı akademisyenlerimize teşvik amaçlı ödüllerin verilmesi, akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin hazırladığı sosyal sorumluluk projelerinin desteklenmesi, ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre, toplantı ve etkinliklere katkı sağlanması, sosyal, kültürel ve sportif birçok etkinliğin düzenlenmesi gibi çok yönlü destek ve katkıları “vakıf destekli üniversite” olmanın ayrıcalığını Üniversitemize yaşatmaktadır. Üniversitemiz ile IC Vakfı ve IC Holding’in ortak ilgilerinden biri olan sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde 15 yıldır devam eden bu birlikteliğin, başarı çıtasını her geçen gün yükselten Üniversitemizin şehrimize, bölgemize ve Ülkemize yönelik katkılarını daha da artıracağına yürekten inanıyor, IC Vakfına bundan sonraki çalışmalarında yürekten başarılar diliyorum..

Paydaş Görüşleri

Günseli Çeçen

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çeçen’in 1984 yılında şahsen vermeye başladığı eğitim bursları, 2004 yılında IC İbrahim Çeçen Vakfı’nın kurulması ile daha kurumsal bir yapıda öğrencilerle buluşmaya başladı.

Günseli Çeçen

IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Devamını Oku...
Paydaş Görüşleri
Konca Çalkıvik

IC Holding, SKD Türkiye ve platformlarına üye olan ve aktif katılım gösteren şirketleriyle sürdürülebilirlik çalışmalarında karşılıklı değer yarattığımız önemli paydaşlarımız arasında yer alıyor.

Konca Çalkıvik

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Genel Sekreteri
Devamını Oku...
Paydaş Görüşler
Semra Sevinç

IC Holding’in de yeni ekonominin öncü kurumlarından biri olma hedefi ile başladığı kurumsal sürdürülebilirlik dönüşüm sürecinde başta eğitim olmak üzere birçok konuda iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

Semra Sevinç

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi
Devamını Oku...
Paydaş Görüşler